Lapitec

Lapitec® to wielkoformatowy kamień synteryzowany w pełnej masie. Charakteryzuje się wykończeniem typowym dla kamieni naturalnych a przy tym posiada zalety porcelany technicznej. Lapitec® ma wymiar 3365×1500 mm i jest dostępny w grubościach 12, 20 lub 30 mm.

 

Lapitec® może być wykorzystywany w budownictwie i wyposażeniu wnętrz. Jako materiał jednolity i łatwy w obróbce może być wykorzystywany na wiele sposobów, m.in. jako pokrycia ścian wewnętrznych i zewnętrznych, panele podłogowe, blaty kuchenne i elewacje wentylowane. Powierchnia materiału jest pozbawiona porowatości, dzięki czemu nie wchłania płynów, jest odporna na plamy oraz zapobiega zagnieżdżaniu się pleśni czy też bakterii. Czyszczenie jest niezwykle łatwe, wystarczy ciepła woda i szmatka.

 

Lapitec® to materiał odporny na działanie warunków atmosferycznych, kwasów, zasad i rozpuszczalników. Oprócz tego jest odporny na uderzenia, ścieranie oraz działanie promieni UV. Lapitec® nie poddaje się próbie czasu a w dodatku jest odporny na próby umieszczania na nim graffiti, co czyni z niego doskonałą okładzinę ścienną. Lapitec® nie zawiera żywicy ani pochodnych ropy naftowej, jest przeciwbakteryjny i obojętny dla środowiska.

Arabescato Canova

Arabescato Corallo

Arabescato Michelangelo

Arabescato Perla

Artico

Avorio

Bianco Assoluto

Bianco Crema

Bianco Polare

Ebano

Grigio Cemento

Grigio Piombo

Nero Antracite

Nero Assoluto

Porfido Rosso

Rabescato Bernini

Sahara

Lapitec® może być wykończony w różnych stylach: Arena, Dune, Fossil, Lithos, Lux, Satin, Vesuvio.
Poniżej różne wykończenia na przykładzie kamienia Nero Assoluto

Nero assoluto Arena

Nero assoluto Dune

Nero assoluto Fossil

Nero assoluto Lithos

Nero assoluto Lux

Nero assoluto Satin

Nero assoluto Vesuvio