Materiały

Granity

Granity to twarde, trwałe i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne skały. Są odporne na warunki atmosferyczne, wysoką temperaturę, ścieranie, zarysowania oraz zaplamienia. Stosuje się je wewnątrz, jak i na zewnątrz. Doskonale sprawdzają się m.in. w kuchni jako blaty kuchenne, okładziny ścienne oraz posadzki. Z granitów produkujemy też m.in. schody, parapety zewnętrzne i wewnętrzne, blaty łazienkowe, obudowy kominkowe, okładziny ogrodzeniowe.

Granity

Marmury

Marmury to najpopularniejsze kamienie naturalne do wnętrz. Należą do grupy skał miękkich, dlatego nie są stosowane na zewnątrz. Marmur to doskonały materiał m.in. na blaty łazienkowe, okładziny ścienne, schody, parapety, obudowy kominkowe oraz blaty stołowe. Marmur jest niepalny, odporny na zarysowania i ścieranie. Nie jest polecany do kuchni, ponieważ może ulec uszkodzeniom pod wpływem np. kwasów (octu).

Marmury

Spieki kwarcowe – laminaty

Spieki kwarcowe to połączenie naturalnych materiałów, a mianowicie kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych. Spieki są dostępne w formie wielkich, idealnie gładkich płyt. Są cienkie i lekkie w porównaniu do innych materiałów. Najczęściej wykorzystywane są we wnętrzach m.in. jako schody, parapety, okładziny ścienne, blaty kuchenne oraz łazienkowe. Są też świetnym materiałem na zewnętrzne okładziny ścienne.

Spieki Kwarcowe

Kwarcyty (naturalne)

Konglomeraty kwarcowe wyróżniają się mocnym połyskiem oraz niespotykaną głębią kolorów. Konglomeraty to połączenie kwarcu z dodatkowymi substancjami, które pozwalają na uzyskanie kamieni o zjawiskowym wyglądzie. Konglomeraty kwarcowe cechuje jednolita i uniwersalna kolorystyka oraz szeroka gama dostępnych barw. Najczęściej są wybierane na blaty kuchenne oraz łazienkowe.

Konglomeraty Kwarcowe

Onyksy

Onyksy to wyjątkowo piękne i delikatne kamienie. Mogą być stosowane wyłącznie we wnętrzach. Najczęściej stanowią elementy dekoracyjne. Onyksy mają zdolność przepuszczania światła, co w połączeniu z naturalnym zabarwieniem i wzorami na kamieniu daje zjawiskowe efekty. Onyks należy do grupy materiałów luksusowych. Sprowadzany jest wyłącznie na zamówienie.

Greige Onyx