Strona główna » polecane

Technika pomiaru

Pomiary wykonujemy przy użyciu urządzenia Proliner serii 8. Jest to najlepsze rozwiązanie do wymiarowania kamiennych obiektów.
Dzięki urządzeniu Proliner® przekształcanie schodów, łazienek, obramowań basenów, kształtowanych profili, zlewów, blatów kuchennych, paneli ochronnych do postaci elektronicznej staje się proste. Można wymiarować obiekty i tworzyć rysunki .dxf w zaledwie
parę minut, zachowując wysoką dokładność.

Zasada działania Proliner®!

Zasada działania urządzenia Proliner® jest bardzo prosta: wymiarowanie za pomocą specjalistycznej linki. Proliner® ma głowicę wymiarującą, którą można obracać w dowolnym kierunku, a także linkę, którą można rozciągnąć na kilka metrów. Na końcu linki znajduje się metalowe pióro pomiarowe. Za pomocą tego pióra wystarczy oznaczyć najważniejsze punkty na obiekcie. Są one następnie bezpośrednio przenoszone do cyfrowego pliku DXF CAD. Proliner® pozwala na wymiarowanie prostych, łukowych lub skomplikowanych kształtów w jednej chwili, przy zachowaniu wysokiej dokładności.
Można wymiarować dowolny obiekt, w pozycji poziomej, pionowej lub nachylonej. Cyfrowy rysunek łączy się bezpośrednio z obrabiarką sterowaną komputerowo. To powoduje, że produkcja może się rozpocząć w ciągu zaledwie kilku minut.